ترامپ مداخله نظامی در سوریه را بررسی می‌کند

 

 

 

ترامپ

رئیس جمهور آمریکا به اعضای کنگره اعلام کرده مداخله نظامی در سوریه را بررسی می‌کند.

 

شبکه خبری سی ان ان به نقل از منابع آمریکایی اعلام کرد دونالد ترامپ به اعضای کنگره گفته است در حال بررسی اقدام نظامی در سوریه متعاقب استفاده از سلاح شیمیایی در ادلب است.

«فئودور استرژیژوفسکی» سخنگوی هیات روسیه در سازمان ملل، روز چهارشنبه اعلام کرد که روسیه پیش‌نویس قطعنامه‌ای را با هدف تحقیقات درباره حمله شیمیایی در ادلب به شورای امنیت ارائه داده است.

همچنین ولید المعلم، وزیر خارجه سوریه ادعاهای مطرح درباره کاربرد سلاح شیمیایی از سوی ارتش این کشور را رد کرد. المعلم تصریح کرد که ارتش سوریه نه در گذشته، نه حال و نه در آینده از سلاح شیمیایی استفاده نکرده و نمی‌کند.

روز سه‌شنبه منابع خبری وابسته به شورشیان سوری از وقوع حمله شیمیایی در شهر «خان‌شیخون» واقع در جنوب استان ادلب خبر دادند. پس از انتشار این گزارش، رسانه‌های غربی و عربی همسو با تروریست‌‌ها با راه انداختن هیاهوی تبلیغاتی و انتشار ویدئو و تصاویر مربوط به قربانیان انفجار بمب‌های شیمیایی منطقه خان‌شیخون که دست‌کم 60 نفر اعلام شده است، تلاش کردند دولت سوریه را به دست داشتن در این حمله شیمیایی متهم کنند. اتهامی که دولت سوریه به شدت آن را تکذیب می‌کند.

 

 

 

آخرین اخبار

تبلیغات

 
 
 
 
 
 
 
 

برای تبلیغات ایمیل بزنید

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید