سیطره ارتش سوریه به «عین الفیجه» در ریف دمشق

ارتش سوریه حلب

ارتش سوریه کنترل روستای عین الفیجه در منطقه «وادی بردی» در ریف دمشق را به دست گرفت و با این پیروزی، انتظار می‌رود بحران آب در پایتخت به‌زودی تمام شود

 

به گزارش گروه بین‌الملل عصر وطن  به نقل از «رای الیوم»، ارتش سوریه، یکشنبه شب کنترل روستای «عین الفیجه» در منطقه وادی بردی در ریف دمشق را به دست گرفت و از چند محور وارد آن شده است.

اهمیت منطقه وادی بری از این جهت است که یکی از مخازن پمپاژ آب اصلی دمشق در این شهرک واقع شده و تروریست‌ها در روزهای گذشته، آن را آلوده به گازوئیل یا مواد دیگر کردند و سبب قطع آب شهر دمشق شدند.

گزارش‌ها حاکی است که درگیری‌های شدیدی در داخل این روستا میان ارتش سوریه و عناصر معارض مسلح در جریان است. نیروهای ارتش تلاش می‌کنند مناطق تحت سیطره خود در این منطقه و منابع آبی آن را به صورت کامل تثبیت و سپس به پاکسازی آن از مین یا بمب‌های کار گذاشته شده اقدام کنند.

منابع نظامی به خبرگزاری «اوقات الشام» اعلام کردند که انتظار می‌رود سیطره کامل ارتش به این روستا، طی چند ساعت آینده اعلام شود.

سیطره ارتش سوریه بر منابع آبی الفیجه به مشکلات ساکنان دمشق، پایتخت پایان می‌دهد؛ گروه‌های شورشی آب شهر دمشق را از یک هفته پیش قطع کرده‌اند. ساکنان پایتخت اخبار منتشر شده از ریف دمشق را دنبال می‌کنند و منتظر وصل شدن دوباره آب هستند.

آخرین اخبار

تبلیغات

 
 
 
 
 
 
 
 

برای تبلیغات ایمیل بزنید

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید