راز گشایی از معمای قتل 3 عضو خانواده در گلابدره

 دوست خانوادگی که در صحنه قتل اعضای خانواده‌ای در گلابدره تهران دستگیر شده بود، پس از سه روز سکوت لب به اعتراف گشود. به گزارش عصروطن، رسیدگی به این پرونده از عصر روز دوشنبه هفته گذشته و همزمان با انفجار در خانه ای در منطقه گلابدره در دستور کار پلیس قرار گرفت. پس از خاموش کردن شعله های آتش جسد حلیمه و نوه شش ساله اش به نام علیرضا که با ضربه چاقو به قتل رسیده بودند، کشف شد.

ماموران سپس سراغ عروس خانواده که در واحد کناری زندگی می کرد، رفتند و پس از ورود به آپارتمان با جسدش در حالی که با سیم شارژر تلفن همراه خفه شده بود، رو به رو شدند.

با کشف جسد سه عضو این خانواده موضوع به سیدمجتبی حسین پور کشیک ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران گزارش و دقایقی بعد وی در محل جنایت حاضر شد. بررسی های اولیه بازپرس قتل و کار آگاهان جنایی نشان می داد قتل عروس جوان حدود ساعت 9 تا 9 و 30 دقیقه صبح رخ داده و مادرشوهرش حدود دو ساعت بعد از او و علیرضا هم پس از بازگشت از پیش دبستانی به قتل رسیده است.

با توجه به سرقت نشدن وسیله ای از خانه قربانیان و نبود آثاری از نحوه ورود به زور روی در، احتمال می رفت اعضای این خانواده قربانی انتقام فردی آشنا شده باشند. این در حالی بودکه یکی از آشنایان این خانواده به نام مهدی همراه یکی از مردان همسایه در محل جنایت دستگیر شده بود. تحقیقات از آنها نشان داد مرد همسایه در این جنایت نقشی نداشته و بی گناه است که با هماهنگی قضایی آزاد شد.

همزمان با شروع تحقیقات از خانواده مقتول، شوهر مینا به پلیس گفت: مادر مینا همیشه صبح با خانه مان تماس می گرفت و با دخترش حرف می زد. آن روز با من تماس گرفت و گفت هرچه با تلفن همراه مینا و خانه مان تماس می گیرد، کسی پاسخگو نیست. نگران شدم و زودتر محل کارم را ترک و به سمت خانه ام حرکت کردم. در میانه راه یکی از دوستانم به نام مهدی که با هم پیش از این همسایه بودیم و رفت و آمد خانوادگی داریم، با گوشی تلفن همراهم تماس گرفت و با لحنی خیلی آرام به من گفت زودتر به خانه ات بیا. آنجا منفجر شده است، تسلیت می گویم خانواده ات فوت شده اند.

وی اضافه کرد: زمانی که خودم را به محله مان رساندم، دوستم مهدی را دیدم که در محل حادثه حضور داشت و آثار خراشیدگی روی صورت، دستان و گردن وی بود که همین موضوع مرا به شک انداخت. زمانی که از او سوال کردم تو چرا اینجا آمده ای، مدعی شد برای پرداخت اقساط به یک موسسه قرض الحسنه آمده که متوجه انفجار خانه شده است. او گفت برای کمک کردن به آتش نشان ها با آنها همراه شده و آثار خراشیدگی روی بدنش به همین دلیل است. به او ظنین هستم و گمان می برم او در مرگ خانواده ام نقش داشته باشد.

این در حالی بود که تحقیقات از مهدی دیگر مظنون پرونده ادامه پیدا کرد تا این که او شامگاه پنجشنبه و با گذشت سه روز از وقوع این حادثه به جنایت هولناک اعتراف کرد.

اعتراف متهم به 3 جنایت

متهم در بازجویی ها گفت: چند روز قبل از جنایت خانواده مقتول مهمان ما بودند. از آن روز نقشه ای شیطانی سراغم آمد و روز حادثه برای اجرای نقشه ام به خانه آنها رفتم. می دانستم مینا در خانه تنهاست، به بهانه ای وارد خانه شده و قصد اجرای نقشه خود را داشتم که مقاومت کرد. من هم مجبور شدم او را به قتل برسانم. ابتدا با هم درگیر شدیم که با سیم شارژر موبایل خفه اش کردم. بعد از قتل برای صحنه سازی وسایل خانه را به هم ریختم تا پلیس تصور کند انگیزه قتل سرقت بوده است.

وی ادامه داد: بعد از قتل قصد فرار از آنجا را داشتم که حلیمه مرا دید و مجبور شدم او را هم به قتل برسانم. زن میانسال را با ضربه جسمی سخت کشتم و چند ضربه چاقو هم به پیکرش وارد کردم. نمی دانم چه شد که به فکر قتل علیرضا افتادم. در خانه مادربزرگش منتظر او ماندم و زمانی که به خانه آمد، او را هم با ضربه های چاقو کشتم. هیچ راهی برای بازگشت به خانه مینا و از بین بردن آثار جرم نداشتم. به همین خاطر، تصمیم به انفجار هر دو آپارتمان گرفتم و شیر گاز را باز گذاشتم.

مهدی افزود: بعد از جنایت از محل قتل فرار کردم و به میدان تجریش رفتم. در آنجا متوجه لکه های خون روی لباسم شده و لباس نو خریدم. دوباره به صحنه قتل بازگشتم و در تماس با پدر خانواده مدعی شدم در حال گذر از آنجا بودم که متوجه انفجار خانه اش شدم. ماموران مرا در همان صحنه دستگیر کردند و مجبور شدم اعتراف کنم. تحقیقات از متهم در پلیس آگاهی ادامه دارد.

 

 

 

آخرین اخبار

تبلیغات

 
 
 
 
 
 
 
 

برای تبلیغات ایمیل بزنید

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید