چهار دروازه نتیجه ی اعتماد مردم فهیم و ولایت مدار قائمشهر به شهرداری

به گزارش عصر وطن به نقل از  روابط عمومی شهرداری قائم شهر، در روز جمعه مورخ ۲۲ اردیبهشت ماه سال جاری، مهندس رحیمی به مناسبت ولادت حضرت قائم (عج) در جمع پرشور نمازگزارن حضور یافته و به ایراد سخن پرداخت.

 

مهندس رحیمی شهردار قائم شهر سخنان خود را با درود به ارواح مطهر شهدا و آرزوی طول عمر با عزت برای مقام معظم رهبری (حفظه الله مقامه) و نیز ولادت سراسر نور مهدی موعود و روز سربازان گمنام آغاز نمود.
وی ضمن تشکر و قدردانی از حسن اعتماد یکایک اعضای شورای اسلامی دوره چهارم، اعلام داشت : مجموعه شهرداری و بنده در طول یکسال گذشته سعی داشتیم در ارائه بهترین و مطلوبترین خدمات به شهروندان را در سرلوحه برنامه های خود قرار دهیم.
 رحیمی در ادامه گزارشی از اقدامات صورت گرفته از سوی شهرداری قائم شهر در هفته دولت سال ۹۵ ارائه و تاکید کرد:
از جمله طراحی و اجرای المانها می توان به المان سرلشگر خلبان شهید مهدوی ملک کلائی ، طراحی و درج تمثال شهیدان طبری، المان شهید جلال الدین علاء الدینی و به همراه  تملک و اجرای رفیوژ خیابان ۲۰ متری کوی کشاورزی اشاره کرد.
 احداث و بهره برداری از زیر گذر ریلی ایثارگران  و احداث و بهره برداری از اولین پارک بانوان ( شهیده حمیده مروتی) ، یکی دیگر از عملکرد شهرداری قائم شهر در هفته دولت بود. وی تاکید داشت تمامی اقدامات عمرانی و خدماتی ما دارای پیوست فرهنگی بوده و ما تلاش داشتیم در کنار کارهای عمرانی به همان اندازه به مقوله فرهنگی نیز توجه کنیم.
وی ضمنا به طوفانی که در شهریور ماه ۹۵ و با سرعت ۱۳۰ کیلومتر بوقوع پیوسته بود اشاره کرد و تاکید داشت: 
 این حادثه مدیرت شهری را در آزمونی جدید قرار داد. طوفانی که خسارت ۴۰ میلیارد تومانی به شهر ،تاسیسات شهری ،ابنیه و مستحدثات وارد کرد.  به لطف و مدد حضرت حق و پشتیبانی شما مردم خوب و ولایتمدار و همت پرسنل شهرداری ، از این آزمون بزرگ نیز سربلند بیرون آمدیم.
شهردار قائم شهر در ادامه سخنانش اظهار داشت: 
شهرداری با در نظر گرفتن نیاز شهروندان به ارتقا سرانه فضای سبز، اقدام به جانمایی و احداث پارکها و بوستانها نمود، پارکهائی از جمله پارک بانوان - پارک مرحوم یزدانی - پارک سمنا دشت - پارک سیاهرود - پارک خیابان طالقانی و احداث پارک جنب نمایشگاه بین المللی و زیرپل تلار جمعا" با هزینه ای بالغ بر ۵۵/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال .
رحیمی تاکید داشت: 
در بحث زیباسازی ضمن رنگ آمیزی دیواره های سطح شهر و منقش کردن به تمثال مبارک شهداء از جمله شهید بلباسی و شهید مزدستان ،مضافا" نسبت به نصب پرچم ایستاده بزرگ در 3 نقطه شهر و رونمائی و بهره برداری از سردیسهای شهیدان کهنسال،بلباسی،علاء الدینی و نیزالمان شهداء در میدان شهدای کفشگر کلا بهره بردیم. 
دراختیار گرفتن پارک جنگلی تلار با عقد قرارداد ۱۵ ساله از اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران یکی دیگر از فعالیتهای خدماتی شهرداری در سال ۹۵ بود. پارکی که به جهت وسعت ۱۵۰ هکتاری و منابع طبیعی و بکری که دارد همه ساله شاهد حضور شهروندان و مسافرین و گردشگران جهت استفاده از ان است.شهرداری نیز در این راستا نسبت به بهسازی،ترمیم و مرمت ابنیه و تاسیسات ان اقدام نموده است.

رحیمی در ادامه بیان داشت :  بزرگترین دستاورد شهرداری و تیم مدیریت شهری  در خرید اولین و قدیمی ترین کارخانه نساجی کشور (نساجی شماره یک) در مهر ماه ۹۵ به ثمر نشست. خریدی که با حمایتهای همه جانبه ابوالشهیدین حضرت آیت الله معلمی نماینده محترم ومعظم مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری و خطیب جمعه قائم شهر ،نمایندگان محترم مردم این شهر در مجلس شورای اسلامی آقایان دکتر ادیانی و دکتر رضیان،ریاست و اعضای محترم شورای اسلامی شهر ،فرماندار محترم ،اعضای شورای تامین شهرستان و سایر دوستانی که در این راه حامی ما بودند صورت گرفته و این هدیه تقدیم مردم شهر شد.
رحیمی خاطر نشان کرد این کارخانه نوستالژی بزرگ مردم این شهر بوده که بحمدالله به همت شما عزیزان حفظ و احیا شده است.هدف در این پروژه بزرگ تولید وحفظ اشتغال بوده که امیدواریم در این عرصه نیز به توفیق دست یابیم.
 وی تاکید کرد: در دهه مبارک فجر نیز شاهد افتتاح و بهره برداری و کلنگ زنی برخی دیگر از پروژه ها بودیم.  این پروژه ها از قبیل : 
آغاز عملیات زیرگذر ریلی دخانیات با هزینه ۳۰/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال- 
احداث ایستگاه ۵ آتش نشانی (شهدای آتش نشان) با هزینه ای بالغ بر ۳۰/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال در محوطه کارخانه نساجی شماره یک،
آغاز عملیات اجرائی پل سواره شهید عباسپور بر روی رودخانه سیاهرود به ارزش ۳۰/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال ، 
بهره برداری از چمن مصنوعی زمین فوتبال کوچکسرا با هزینه ۵/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال و آغاز عملیات تقاطع غیر همسطح شهید مهدوی به ارزش ۱۲۰/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال از دیگر طرحهای این شهرداری بوده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت در ماههای منتهی به پایان سال، یکی دیگر از پروژه های بزرگ شهرداری آغاز گردید. تقاطع غیر همسطح جانبازان با هزینه ای بالغ بر ۸۰/۵۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال که ترافیک شهری بطور قابل توجهی کاهش میدهد.  
شهردار رحیمی گفت خرید ۱۵ دستگاه کامیونت هیوندا بمنظور مدیریت بهینه در جمع آوری و حمل ونقل زباله شهری به ارزش ۲۷/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال هدیه نوروزی شهرداری به شهروندان فهیم قائم شهر بود.
رحیمی اظهار داشت : عیدانه شورای اسلامی شهر و شهرداری به مردم خوب و فهیم قائم شهر آغاز عملیات اجرائی پروژه بزرگ چهار دروازه میدان طالقانی بزودی خواهد بود. پروژه ای که با ادای احترام به معماری ایرانی- اسلامی و با اعتباری بالغ بر ۱۴۰/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان صورت خواهد گرفت. ضمن آنکه بزودی شاهد آغاز زیرگذر مسجد الرسول واقع در کمربندی شمالی – جنب مسجد الرسول بمنظور عبور ومرور ایمن برای شهروندان منطقه کوچکسراء خواهیم بود.
شهردار قائم شهر اظهار داشت : فعالیتهای شهرداری صرفا در پروژه های عمرانی و خدماتی محدود نبوده و ما در بخشهای فرهنگی و مذهبی نیز شاهد برگزاری مناسبتهای ملی و مذهبی بوده ایم.
  حضور در مراسمات و گرامیداشت سالگرد ارتحال حضرت امام(ره)- برگزاری سوگواره ها ی محرم و گرامیداشت تاسوعا و عاشورای حسینی- برپائی ایستگاههای صلواتی و موکب حسینی – موکب امام رضا(ع)-برگزاری جشنهای ملی- حمایت و کمک به هیئتهای مذهبی – برگزاری جشن بزرگ انقلاب – برگزاری اولین دوره مسابقات قرآنی کارکنان شهرداریهای استان مازندران با حضور ۱۶۰ نفر در رشته های قرائت،ترتیل و مفاهیم قرآنی به میزبانی شهرداری قائم شهر- تجلیل از پیرغلامان اهل بیت و ....
رحیمی در خاتمه در خصوص بیشترین فعالیتهای این شهرداری در حوزه عمرانی  معطوف بوده به موارد ذیل اشاره کرد:
آسفالت سطح شهردر سال ۹۴ با ۱۲۸۶۲ تن  به ارزش ۲۱/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال بوده که این موضوع در سال ۹۵ به ۶۲۴۶۷ تن  به ارزش ۹۰/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال (بیش از۵ برابر)افزایش یافته است.
در بحث احداث کانال در طول یکسال گذشته بیش از ۱۲۷۰۰ متر طول و با هزینه ای بالغ بر ۷۶/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال بوده که این شرایط در سال ۹۴ به متراژ ۵۹۰۰ متر طول و ۲۳/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال بوده است.(بیش از ۲ برابر)
در بحث پیاده روسازی سطح شهرو در سال گذشته  ۵۲۸۰۰ متر مربع با هزینه ای بالغ بر ۳۶/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال بوده که این شرایط در سه سال گذشته به مساحت ۴۵۰۰۰ متر مربع با هزینه ۱۹/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال بوده است. 
در احداث نوه بیش از ۳۵۰۰ متر طول و با هزینه ۲۵/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال بوده که این شرایط در سال ۹۴ به مساحت ۱۷۰۰ متر طول و مبلغ ۸/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال بوده است.(بیش از ۲ برابر)
جدول و کانیو سطح شهر ۳۲۰۰۰متر طول و با هزینه ۳۰/۰۰۰/۰۰۰۰/۰۰۰ ریال بوده که این شرایط در سه سال گذشته به متراژ ۱۳۰۰۰ متر به ارزش ۱۷/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال بوده است.(دو و نیم برابر)
جدول و رفیوژ سطح شهر ۴۵۰۰ متر طول و با هزینه  ۳/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال بوده که برای اولین بار در شهر اتفاق افتاده است.

وی از تملکات و تعریضهای سطح شهر در ۱۱ ماهه گذشته گفت و تاکید کرد بیش از ۵۵۰۰ متر مربع به ارزش ۱۰ میلیارد تومان در این مدت تعریض و تملک صورت گرفته است. رحیمی در خاتمه از اقدامات صورت گرفته در حوزه بهداشت و درمان شهرستان از جمله ساخت و تکمیل بیمارستان رازی و ولیعصر و نیز کلینیک در حال ساخت طوبی ابراز رضایت کرد و افزودانتظار داریم که مدیران ارشد استان و شهرستان همچنانکه به فکر بهداشت و درمان در این حوزه هستند تصمیمات جدی در حوزه ترافیک و پارکینگ مجموعه درمانی یاد شده نیز داشته باشند و شهرداری را دراین راه یاری نمایند چراکه عزم شهرداری بر تحقق و بهره برداری از این مراکز بنا شده است.

خطیب جمعه قائمشهر نیز در سخنان خود از اقدامات جهادی مهندس رحیمی شهردار پرتلاش و ساعی شهر قدردانی و از خداوند منان برای ایشان و پرسنل شهرداری آرزوی صحت و سلامتی کرد.

در پایان نیز نماز دشمن شکن جمعه به امامت آیت الله معلمی برگزار و شهردار قائمشهر نیز دقایقی با نمازگزاران و مومنین از نزدیک دیدار کردند.

آخرین اخبار

تبلیغات

 
 
 
 
 
 
 
 

برای تبلیغات ایمیل بزنید

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید